Mikulov a okolí

Mikulovský zámek

 

912_hot1 

Nejviditelnější a snad nejznámější dominanta Mikulova byla původně královským, později lichtenštejnským hradem. V roce 1575 přešel zámek do moci Ditrichštejnů. Po zničujícím požáru v roce 1945 je rekonstruován do dnešní podoby, ke které neodmyslitelně patří i zámecký park - místo jako stvořené pro klidné, ničím nerušené procházky.

Svatý kopeček

 

912_hot1  Přijíždíme-li k městu z jihu nebo z východu, naskytne se nám překrásný pohled na táhlý vrch s bílými skalami, svahy částečně krytými lesem, s bílým poutním kostelem Sv. Šebestiána, zvonicí a dalšími stavbami křížové cesty na temeni. Historická krása města je tu ve vzácné shodě s dílem přírody.

Dietrichsteinská hrobka

 

28_hot3  Ditrichštejnská hrobka je rodinnou hrobkou Ditrichštejnů nacházející se v Mikulově. Původně na jejím místě stála loretánská kaple, postavená ve 20. letech 17. století. Nad ní byl během let 1638–1656 vybudován kostel svaté Anny, který dostal na počátku 18. století nové dvojvěžové průčelí. Během požáru města roku 1784 byl kostel silně zdevastován, zřítila se klenba lodi a loretánská kaple. Torzo kostela bylo v letech 1845–1852 upraveno na pohřební kapli Ditrichštejnů. V dnešní podobě hrobku tvoří otevřené nádvoří, hrobní kaple, dvě boční lodě s rakvemi a severozápadní dvojvěžové průčelí. Je chráněna jako kulturní památka.

Kozí hrádek

 

kozi1   Je jednou ze tří skalnatých dominant města Mikulova. Na Kozím vrchu, ležícím za sedlem proti přístupu do hradu, byla v 15. století vybudována dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem, prolomená zejména v 1.patře střílnami.Dnes odtud můžeme pohlédnout na celý městský areál, ze kterého vyzařuje podivné ovzduší plné romantiky a kouzla.

Jeskyně Na Turoldu

 

28_hot3  Jeskyně Na Turoldu se nachází v přírodní rezervaci vrchu Turold, který leží na území města Mikulova. Samotná jeskyně Na Turoldu je dlouhá 1650 metrů, spolu s jeskyní Liščí díra vytváří systém s celkovou délkou více než 3100 metrů chodeb, síní a dómů. Jedná se o největší jeskynní systém v Chráněnné krajinné oblasti a biosférické rezervaci Pálava. 


Pálava

 

741_palava-4160953-960-720  Pálava, jedno z nejkrásnějších míst v České republice. Rozmanitá příroda, jarní mozaiky rozkvetlých stepí nebo sluncem zalité vihohrady, tohle vše na Vás čeká v tomto nádherném kraji. Navštivte také středověké hrady, naleziště Věstonické venuše nebo nedaleký Aqualand Moravia.

Lednicko – valtický areál

 

38_ancient-architecture-building-771023  Navštivte dominantu jižní Moravy, navštivte Lednicko-Valtický areál. Romantická atmosféra majestátních zámků ve spojení se třpytivou hladinou rybníků a dokonale upravené záhony květin. V areálu naleznete také Lovecký zámeček, Janův hrad, Apollonův chrám nebo Tři Grácie.

Pavlov

 

28_hot3  Pavlov je tradiční vinařská pálavská vesnička ležící na úpatí kopce Děvín, obklopená úrodnými vinicemi. Je také součástí Mikulovské vinařské podoblasti. Můžete se provětrat během procházky po vinařské naučné stezce, obdivovat náves s barokními domy nebo se třeba pokochat pohledem na bohatě zdobené vinařské sklepní domy.

Dívčí hrady ( Děvičky)

 

28_hot3  Zřícenina gotického královského hradu tvoří dominantu Pavlovských vrchů a nabízí tak nádherný výhled na Pavlov a Novomlýnskou nádrž. Hrad byl pojmenován podle tří skalních útesů. Podle pověstí šlo o tři zkamenělé dívky. Jestli jste zvědaví na důvod trestu, jednotlivé báje se v teorii poněkud rozcházejí. Jisté však je, že hrad Děvín svou majestátností a syrovou krásou uchvátí každého. Bez ohledu na skutečný původ skalních útesů.

 

Novomlýnské nádrže

 

28_hot3  Novomlýnské nádrže tvoří tři přehrady. Mušovská, Věstonická a Novomlýnská. Obrovská vodní plocha láká milovníky vodních sportů, návštěvníky toužící po odpočinku a relaxaci, ale také vodní ptáky. V zimě tady můžete pozorovat přezimující severské husy nebo vzácné mořské orly. Až Vás omrzí obyčejné koupání, půjčte si lodičku nebo vyzkoušejte windsurfing.

 

Prohlédněte si

Naše pokoje

 • Naše pokoje

  1. Hlaváček jarní

  Apartmán s krbem a výhledem na mikulovský zámek dekorovaný nejkrásnějším jarním květem Pálavy

 • Naše pokoje

  2. Zvonek okrouhlolistý

  Světle laděný dvoulůžkový pokoj situovaný do patia hotelu

 • Naše pokoje

  3. Kosatec sibiřský

  Decentně dekorovaný dvoulůžkový pokoj situovaný do patia hotelu

 • Naše pokoje

  4. Burgunda modrá

  Nádherně kolorovaný dvoulůžkový pokoj s výhledem na mikulovský zámek

 • Naše pokoje

  5. Irsay Oliver

  Dvoulůžkový pokoj v příjemných žlutých tónech s výhledem na mikulovský zámek

 • Naše pokoje

  6. Bledule jarní

  Svěže vybarvený dvoulůžkový pokoj s výhledem na rakouský hrad Falkenstein

 • Naše pokoje

  7. Meruňka obecná

  Něžně meruňkově tónovaný dvoulůžkový pokoj s výhledem na rakouský hrad Falkenstein

 • Naše pokoje

  8. Pěnkava obecná

  Útulný dvoulůžkový pokoj citlivě tónovaný odstíny žluté barvy

 • Naše pokoje

  9. Dudek

  Dvoulůžkový pokoj dekorovaný krásným živým odstínem přírodní žluté barvy

 • Naše pokoje

  10.Sokol

  Moderně zařízený dvoulůžkový pokoj s přístupem na společnou terasu nabízející výhled na rakouský hrad Falkenstein

 • Naše pokoje

  11.Kukačka

  Moderně zařízený útulný dvoulůžkový pokoj se vstupem na společnou terasu s výhledem na reliéf krajiny rakouského regionu Weinviertel

 • Naše pokoje

  12.Sýkora modřinka

  Moderně zařízený dvoulůžkový pokoj s výmalbou v barvě cappuccino a se vstupem na společnou terasu nabízející velkorysý výhled

 • Naše pokoje

  13.Stehlík

  Útulný malý dvoulůžkový pokoj s krásným výhledem na mikulovský zámek a Svatý kopeček

 • Naše pokoje

  14.Výr

  Jemně tónovaný pokoj se dvěma oddělenými lůžky a krásným výhledem na mikulovský zámek

 • Naše pokoje

  15.Sojka obecná

  Decentně vymalovaný pokoj se dvěma oddělenými lůžky a stylovým vikýřovým okénkem

 • Naše pokoje

  16.Ledňáček

  Dvoulůžkový pokoj laděný do příjemných barev, dobové vikýřové okénko nabízí krásný výhled na rakouský hrad Falkenstein

 • Naše pokoje

  17. Strakapoud

  Útulný podkrovní pokoj se dvěma oddělenými lůžky a výhledem na krásy Mikulova